КВАРТИРИ

ваша затишна фортеця

polygonBigUa

icon

Що варто перевірити перед купівлею квартири в новобудові?

Купівля квартири — серйозний крок у житті кожної людини. Особливо, якщо купувати житло ще на стадії котловану. Тому комплексна перевірка квартири й забудовника — обов’язкова процедура, яка допоможе захиститися від шахраїв і компаній-одноденок.

На що звернути увагу під час покупки квартири в сучасному ЖК?

Допомогти з вибором ліквідного житлового об’єкта допоможе професійний рієлтор, а також юрист, який відповідатиме за “паперову” сторону співпраці між інвестором і забудовником. Та якщо немає змоги звернутися за допомогою до професіоналів, то перевірити квартиру можна й самостійно. 

Правило №1. Провести реальний огляд квартири

Кожну квартиру варто ретельно оглянути перед купівлею. Важливо з’ясувати, чи сходиться проєкт з його реалізацією і чи не економив забудовник на будівельних матеріалах. Якщо якісь технічні нюанси не влаштовують інвестора, від покупки такого житлового об’єкта краще утриматись. Якщо купувати квартиру ще на стадії котловану, то інвестор має право повністю контролювати будівництво.

Правило №2. Юридична перевірка житлового об’єкта

Якщо візуально квартира сподобалась, то варто переходити до перевірки документації. На цьому етапі варто зрозуміти, які документи повинен надати чесний і добросовісний забудовник. Як правило, їх можна знайти на офіційному сайті компанії або ж звернутись в головний офіс і переглянути оригінали. Отже, пакет обов’язкової технічної документації включає:

  • Право власності на земельну ділянку із зазначеним цільовим призначенням;

  • Затверджений архітектурний проєкт;

  • Декларацію або дозвіл на проведення будівельних робіт;

  • Ліцензію на будівельні роботи від підрядника.

Тільки після цього можна бути впевненим, що забудовник добросовісно виконуватиме всі взяті на себе обов’язки.

Правило №3. Розбір прибудинкової інфраструктури

Квартира повинна мати вигідне географічне розташування. Це впливає не лише на комфортність проживання в такому житловому об’єкті, але й на можливість згодом його продати.

Тому варто переконатись, що в обраному районі знайдеться все для комфортного проживання, а саме:

  • Зупинка громадського транспорту;

  • Супермаркет;

  • Аптека;

  • Банк.

Не буде зайвим, якщо поблизу дому функціонуватиме хімчистка, магазин побутової хімії, ательє і т. п. Для сімей з дітьми важливо, аби в пішій доступності від квартири працювали дитячі садки й школи. Не менш важливо, аби поблизу ЖК не функціонували великі промислові підприємства. Саме тому найбільший попит серед потенційних покупців мають квартири недалеко від парків і скверів.

Отже, під час купівлі квартири в новобудові варто перевірити всю необхідну документацію. Додатково варто звернутись за допомогою до кваліфікованого юриста й детально проаналізувати інвестиційний договір. Саме він стане офіційною гарантією для інвестора, якщо раптом будівництво зупиниться на невизначений час. І тільки після цього можна відправлятись на реальний огляд квартири.Є питання? Ми дамо відповідь

Спасибо! Мы обязательно с Вами свяжемся.

Залишились питання?

Телефонуй

або

заповнюй форму і
чекай нашого дзвінка

Спасибо! Мы обязательно с Вами свяжемся.